SERBEST BÖLGE-RUSE EAD

SERBEST BÖLGE-RUSE EAD

Ruse 7003, Tutrakan Bulvarı No.71 Ruse Bulgaristan

Call Now
(3598) 288-0800 - (359) 288-0803
Bookmark

Hakkında

RUSE SERBEST BÖLGESİ, VІІ. ile ІХ. Avrupa ulaşım koridorlarının kesiştiği yerde, Tuna Köprüsü’nün 800 metre doğusunda, Tuna Nehri’nin sağ kıyısında yer almaktadır. Bölgenin coğrafi konumu, ticaret ve üretim yapan iş insanlarına Orta ve Batı Avrupa, Rusya, eski Sovyet Cumhuriyetleri, Yakın ve Orta Doğu, Romanya piyasalarına hızlı erişimini sağlamaktadır.

Bulgaristan’a adım atan şirketler için Ruse Serbest Bölgesi güvenilir bir iş ortağı olup bölgede en iyi gelişmiş lojistik ve endüstriyel alan olarak kabul edilmektedir.

Toplam 370 235 m2 bir alana sahip olan bölgede 30000 m2’lik 29 depo ve tesis, 20 000 m2 depolama alanı, yenilenmiş ofis, otopark, max. 32 ton yük ve konteyner kapasiteli vinç ile donatılmış demiryolu istasyonu, 60 tonluk araba terazileri, 40 000 m3 kapasiteli hafif petrol ürünleri depolama sahası, idari bina var.


Bölgede gaz, elektrik, telekomünikasyon, internet ve kanalizasyon olup potansiyel müşteriler tarafından tesis kurma imkanları mevcuttur.

Ruse Serbest Bölgesi sahip olduğu özel statü sayesinde birlik dışı malların sınırsız süreyle, muaccel gümrük ödemesi yapılmadan muhafaza edilmesine imkan vermektedir.

Serbest Bölgesi;

  • gümrük ve nakliye belge tanzimi;
  • menşe şehadetnamesi tanzimi;
  • Otomobil İdaresi Yürütme Ajansına bağlı olarak BOP-47 taşımacılarına destek gibi hizmetleri tek gişede vermektedir.

    Bölgenin en büyük gümrük merkezi olan BG004000, Ruse Serbest Bölgesi yönetim binasında bulunmaktadır.

    Ruse Serbest Bölgesi devlete ait bir işletme olup Ekonomi Bakanlığı bünyesindeki Ulusal Sanayi Bölgeleri İşletmesi yönetimi altındadır.

Details

Benzer Üyeler

İletişim Bilgileri