Kuzeydoğu Bulgaristan Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası unvanında değişiklik yaparak bundan böyle Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası adıyla geçecek. 27 Şubat 2016 tarihinde düzenlenen ve Kuzeydoğu Bulgaristan’da mukim üyelerin hazır bulunduğu Genel Kurul toplantısında tüzüğün tadili yapıldıktan sonra gündemde yer alan unvan değişikliği hususu da kabul gördü.
BULTİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Alkomet AD sahibi Fikret İNCE, toplantıda konuşma yaparak “Sofya, Plovdiv ve Haskovo’dan çok sayıda şirket Derneğimize üye olmak istiyor, ancak ismimiz bunu engelliyor. Bu nedenle bölgesel kapsamı kaldırmaya karar verdik” dedi.
Toplantıda BULTİŞAD Müdürü 2015 yılı Faaliyet Raporunu okuduktan sonra Derneğin geleceğe yönelik çalışmaları ile ilgili çok sayıda fikir paylaşıldı. Özellikle üyeler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve güşlendirilmesi fikri etrafında birleşme vardı. Bulgaristan’da iş yapmak isteyen potansiyel yatırımcıların çok daha iyi bir şekilde bilgilendirilmesi yönünde farklı görüşler sunuldu. Yönetim Kurulu seçiminin de yapıldığı toplantıda Fikret İnce oybirliğiyle başkanlık görevine, Şumenli iş adamı Svilen Lazarov ve Dobriçli iş adamı Edis Emre başkan vekili görevine seçildiler. Razgradlı iş adamı Erdinç Mehmedov, Tırgovişteli iş adamları Özcan Arif ve İbrahim Ar, Varna ikametgahlı Ozan Atmar Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiler. Şumen Noteri Asya Asenova, turizm şirketi sahibi Aneta Sveştarova ve T.C.Ziraat Bank Sofya Şubesi Varna Ofis Müdürü İsmet Bacakov’dan oluşan Denetim Kurulu yeniden seçildi.