ALCOMET AD

ALCOMET AD

İkinci Sanayi Bölgesi Şumen Bulgaristan

Call Now
054/858601
Bookmark

Hakkında

Gelir ve gelişme açısından en büyük 100 Bulgar şirketi arasında yer alan Alcomet, ayrıca,
Bulgaristan’daki en büyük ilk 100 işveren arasındadır.

Metalürji sanayisinde 40 yıllık tecrübesi ile Alcomet AD, Bulgaristan’ın en büyük alüminyum hadde ve
ekstrüzyon mamul üreticisidir.

370.000 metrekarelik bir alanda, tüm üretim döngüsü, boşluk ve rulo dökümünden soğuk haddeleme, presleme ve profillerin mekanik işlenmesine kadar Şumen şehrinde gerçekleştiriliyor. Şirket, ev tipi, kaplamalı, teknik ve ambalaj folyosu, finstock, alüminyum levha ve şeritler, standart profil ve müşterinin çizimine göre profil gibi geniş bir yelpaze oluşturan yarı mamul ürünler sunmaktadır. Üretimin % 95’i genel olarak Avrupa ve Amerika’ya ihrac edilmektedir.

Alcomet, son 20 yılda karbon emisyonlarını azaltmaya ve geri dönüşüm oranlarını iyileştirmeye odaklanarak ekipmanların modernizasyonuna ve sürdürülebilir üretim süreçlerine 155 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptı. Bugüne kadarki en büyük yatırım programı 2020 yılında sona erdi ve bu sayede şirket üretim kapasitelerini artırdı. Dökümhanede yeni bir kesintisiz döküm hattı, Ekstrüzyonda 2500 t’Iuk bir alüminyum profil SMS presi, Haddehanede ise 2,2 metre eninde alüminyum levhayı haddeleme imkanı olan, aynı üreticiden SMSAlmanya’dan alınan 6-HIGH bir soğuk hadde faaliyete geçirildi. Bu ekipmanlar, önde gelen firmaların en son teknolöjik geliştirmelerine sahip ve yüksek üretimebilirlik ile ürün kalitesini garanti etmektedir.

2021 yılında 13,5 milyon Euro tutarında bir Alüminyum profil mekanik işleme bölümü yatırımı devreye alınmıştır ve bu proje ile aktif olarak otomobil sanayisine girildi. Alkomet’te üretilen parçalar, otomobillerin yürüyen aksamında ve elektrikli otomobillerin de akülerinde yer alacaktır.

Alcomet, inşaat ve mimarlık, otomotiv, ulaşım, ambalaj, yenilenebilir enerji üretimi ve dağıtımı gibi sektörlere hizmet vererek Avrupa ve Amerika pazarlarında güçlü bir varlığa sahiptir.

Alcomet, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, EN 15088, IATF 16949, QUALANOD, QUALICOAT sertifikalıdır ve
çevre koruma, atık azaltma ve kaynak verimliliği programlarına güçlü bir şekilde bağlıdır. Gelişmiş teknoji ve ekipmanlara devamlı yapılan yatırımlar, ürünlerin iyileştirilmesinin ve şirketin sürdürülebilir gelişiminin bir garantisidir.

Details

Benzer Üyeler

İletişim Bilgileri